Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 24 Października 2019, 05:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Sztuki walki 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Sztuki walki
  Wysłano: Piątek, 9 Stycznia 2015, 14:03
Zapisałem się na Krav Magę we Wrześniu zeszłego roku, mam 2 treningi tygodniowo i opuściłem ich bardzo mało. Jako ktoś, kto nigdy się poważnie nie bił (nie liczę jakichś gówno-szarpanin za gówniarza) bardzo mi się wkręciła, widać, że jest to system przemyślany i dosyć wszechstronny, bo oparty na odruchach (ciekawostka: Imi Lichtenfeld, założyciel Krav Magi, był bokserem i zapaśnikiem i kiedy w latach 1930-40 stworzył bojówkę broniącą Żydów przez antysemityzmem sam doszedł do wniosku, że profesjonalne techniki nie mają na ulicy racji bytu). Nie mogę porównywać Krav Magi z innymi sztukami walki, ale mi osobiście bardzo się podoba i obowiązkowo będę w te wakacje robić pierwszy stopień (P1), za 1,5 roku P2 a potem zobaczymy.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Stycznia 2015, 20:10
Jak trener jest dobry to krav maga jest zajebista. Poza tym, że oczywiście są w niej elementy zupełnie nikomu nie potrzebne to ja trenowałem na niej rzeczy których nigdy bym się nigdzie indziej nie nauczył, a jak dołoży się do tego np. MMA to na prawdę ma się ogromną przewagę nad gośćmi z Muay Thai. Miałem np. treningi w autobusie i poza tym że gościu pokazywał jakieś techniki, gdzie ja bym użył raczej tych które wyniosłem z MT to świetnie przedstawiał inne sprawy, np. utrzymywanie równowagi na zakrętach, to samo z walką w ciemnych pomieszczeniach, ciasnych pomieszczeniach itp. Poza tym gadanie ze techniki z kravki są nieskuteczne to akurat moim zdaniem w 2014 jest już zwykłym pierdoleniem patrząc na to jak Krav Maga się rozwija i jak coraz bardziej upodabnia się do "modnych" ostatnio sportów walki. Ja jak trenowałem parę lat temu, to poza instruktorem naszym przychodzili do nas zawodnicy MMA, K1 i mieliśmy często z nimi treningi, tak samo przy ćwiczeniu parteru odwiedziła nas kiedyś ekipa BJJ i z nimi ćwiczyliśmy. Nawet jak ktoś ma wyjebane na te techniki z kravki to ona na prawdę uczy MYŚLENIA w przypadku zagrożeń w NIETYPOWYCH sytuacjach. Dlatego jak ktoś ma już jakiś staż np. w MMA albo kombinacji MT+BJJ, to jak dołoży sobie do tego porządną Krav Magę, co najmniej 1,5 roku, łącznie z wyjazdami poza salę treningową, na miasto nocą, do autobusu itp. to jest prawdziwym człowiekiem sztosem. Z resztą pamiętajcie że liczą się trenerzy a nie sztuka/sport walki. Jak masz do wyboru w mieście boks z jakimś przestarzałym trenerem, który ma tak na prawde wyjebane na podopiecznych i krav magę czy nawet kurwa AIKIDO z zajebistym wyszkolonym gościem na wysokim poziomie, z doświadczeniem i znajomościami z innych sportów walki to wiadomo że warto wybrać drugą opcję.

Ale się rozpisałem.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Stycznia 2015, 10:22
bez urazy, ale chyba odpłynąłeś, ja wiem ze walka w autobusie, ze w ciemnosci to jakas nowosc, ale sadze ze rzadko w wyzej wymienionych miejscach walczysz 1 vs 1, predzej z jakas grupka i najlepsza opcja to spierdalac, a nie balansowac na zakretach co nie ?

u mnie cały czas tajski leci, w pewnym okresie przewaga mma, ale walka w parterze mnie nie kreci i trzymam sie mt, przez caly czas myslalem i mysle o boksie, ale czasowo bym nie wyrobil

wydaje mi sie, ze totalnemu nowicjuszowi łatwieć nabrac sprawnosci w podstawach boksu i w razie czego to wykorzystac, niz w krav madze

znowu stół ujebany koksem, kreska za kreską, nadaje morsem

wchodzę na rokse, przeglądam opcje, wybieram dziwkę ; stringi i gorset

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2015, 10:49
Aquila napisał(a):
bez urazy, ale chyba odpłynąłeś, ja wiem ze walka w autobusie, ze w ciemnosci to jakas nowosc, ale sadze ze rzadko w wyzej wymienionych miejscach walczysz 1 vs 1, predzej z jakas grupka i najlepsza opcja to spierdalac, a nie balansowac na zakretach co nie ?

wiadomo, nam też trener mówił że najlepiej spierdalać ale nie zawsze jest taka możliwość i wtedy warto choć trochę znać takie rzeczy, wiedzieć co można wykorzystać na swoją korzyść nawet w zwykłym autobusie. A to że najlepiej spróbować ucieć jest niepodważalne i oczywiste. My mówimy tylko o ostateczności.

I co do końcówki twojego postu, to też nigdzie nie napisałem ze warto od początku trenować krav maga, tylko potraktować to jako uzupełnienie. Ja sam zacząłem od krav magi i w sumie zaluje troche, chociaz wiele mi dała.

Teraz trenuję MT ale ciągle mnie kusi żeby przejść się na MMA. Szczególnie że jaram się BJJ ale nie chcę odpuszczać stójki, a na dwie rzeczy jednocześnie nie mam czasu i hajsu.

Trenuje z was ktoś w szkole MMA? Jakie są proporcje ćwiczenia stójki do parteru? Jaka atmosfera na treningach? Wiem, że w każdym klubie może być inaczej ale zapraszam do wymiany doświadczeń.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 15 Lutego 2015, 23:38
Sam nie trenuję, ale w towarzystwie full ziomków od MT, BJJ, Sambo do Krav Magi właśnie. Krav Magi uczył się jeden mój ziomek co chciał iść do wojska na zawodowego, ale to wiadomo podstawy podstaw. Jestem zdania, że jednak bardzo dobrze wyćwiczone podstawowe techniki z którejkolwiek sztuki walki (stójka), zdadzą się na więcej niż ultraskuteczne onehit z Krav Magi, których nie możesz w żaden sposób prawidłowo ćwiczyć, bo stwarzają niebezpieczeństwo dla sparing partnera, a wiadomo, że wszystko co dobrze nie wyćwiczone, inaczej mówiąc nie nawykowe, w ferworze walki na chuj się zda. Ale w sumie się nie znam i nie wiem co oferuję krav maga w stójce oprócz chwytania za gardziel i wybijania oczu. Wg. mnie jeśli komuś faktycznie chodzi o samoobronę to boks jest jebanym klasykiem. Dobre kardio do spierdalania, szczelna garda, umiejętność trzymania na dystans i dobre kardio do spierdalania...
Moim zdaniem dobrze zacząć od boksu, w stosunku do bardziej wszechstronnych sztuk walki mało elementów, jednak trzeba je ćwiczyć do perfekcji, o czym się dowiesz na pierwszym sparingu. Nie wiem jak się sprawdza parter w samoobronie, bo jeszcze nie widziałem streetbójki w parterze( oprócz nakurwiania leżącego czym popadnie), ale zawsze tak sobie kombinowałem, ze jak wszyscy trenują stójkę, to jak ktoś trenuję zapasy to obalenie i lut lut lut, widocznie tak różowo nie ma...
Ogólnie propsuję zajawkę i sam mam zamiar coś zacząć jak czas pozwoli, uczyłem się podstaw Judo bo miałem na Polibudzie taką możliwość, ale tylko 2h tygodniowo, do tego grupa JUDO ABC, więc w sumie głupio mówić, że trenowałem JUDO ;p

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2015, 05:30
No parter na ulicy to trochę samobójstwo, właśnie o to chodzi żeby kogoś szybko obezwładnić "złanhitować" i spierdolić/zająć się kolejnym napastnikiem. Trochę trzeba też naprzód myśleć: jak się bijesz z trzema najebanymi osobmikami na ulicy, ale masz masę, szczelną gardę i doświadczenie to możesz ustać na prawdę długo albo nawet odpulać. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy jesteś z dupeczką i nie ma opcji na spierdalanie ani miejsca na walkę, bo nie odejdziesz od niej nawet na kilka metrów.

Tak, pochodziłbym na kravkę.

Saguro: ja trenuję MMA, nie w żadnej szkole tylko klubie uniwersyteckim 2x2h :'(. Pierwszy trening mamy z jakimś pajacem studentem, a drugi z Polakiem (jestem w uk) który walczy amatorsko i zajebiście uczy prostej, skutecznej walki. Z pajacykiem jest głównie parter, a z Polakiem mniej więcej po równo.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2015, 21:27
Troche odkopuje, ale mam pytanie. Gdzie we Wrocławiu najlepiej iść na boks? Śmiga ktoś gdzieś?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2015, 21:42
Saguaro napisał(a):
noo na treningi to warto chodzić na coś co albo jest w kurwę skuteczne albo w kurwę rozwija ciało i ogólnie osobę trenującą, dlatego średnio mi przypadają do gustu te np. japońskie tradycyjne sztuki walki jak aikido, karate, a z taekwondo też podobnie (tak, wiem że koreańska), bo one nie są ani jakoś mega skuteczne ani też nie budują.
Dlatego np. taka krav maga czy muay thai są w kurwę skuteczne, z resztą nawet boks jest w kurwę skuteczny, a taka capoeira w ogóle nie jest skuteczna ale za to jak masz dobrego trenera i się przykładasz to po roku treningu masz ciało dużo lepiej wyglądające niż np ciało boksera po roku treningu, chociaż wiadomo że są wyjątki.
No i po capo jesteś kurwa maszynką do wszystkich high kicków, podcięć, półobrotowych, obrotowych, szkoda tylko że to jedynie wygląda zajebiście a nie działa :oops:

:lol:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2015, 23:59
No z tym taekwondo to mocno odleciałeś

Powrót do góry
  Wysłano: Czwartek, 3 Września 2015, 07:33
BRN napisał(a):
Troche odkopuje, ale mam pytanie. Gdzie we Wrocławiu najlepiej iść na boks? Śmiga ktoś gdzieś?

Kumpel u Zegana trenował na Komuny Paryskiej i mega sobie chwalił.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 20:38
Tak sobie ostatnio rozmyślałem nad nauką jakiejś sztuki walki i się zastanawiam nad; muay thai, boksem, kick-boxingiem, a także systemami obronnymi pokroju krav magi i combat 56. Nie wiem co wybrać, a warto podkreślić, że głównie zależy mi na skutecznej samoobronie w ulicznej dżungli i ogólnemu rozwojowi ciala. Najbardziej mi się podoba szlachetna forma spuszczania wpierdolu, czyli boks, ale nie wiem czy to dobra dla mnie droga w aspekcie ulicznym. Ćwiczył ktoś wyżej wymienione sztuki walki/systemy obronne i może podzielić się własnymi doświadczeniami, czy chuj wie czym?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 20:55
ja trenuję boks blisko dwa lata. Jeśli nie będziesz jeść co popadnie to trening bokserski powinien przynieść dobre rezultaty dla sylwetki. Nie wiem jak jest z nim na ulicy bo odkąd trenuję to nie miałem okazji sprawdzić ale na ulicy czuję się pewnie

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 23:40
WilkStepowy napisał(a):
Tak sobie ostatnio rozmyślałem nad nauką jakiejś sztuki walki i się zastanawiam nad; muay thai, boksem, kick-boxingiem, a także systemami obronnymi pokroju krav magi i combat 56. Nie wiem co wybrać, a warto podkreślić, że głównie zależy mi na skutecznej samoobronie w ulicznej dżungli i ogólnemu rozwojowi ciala. Najbardziej mi się podoba szlachetna forma spuszczania wpierdolu, czyli boks, ale nie wiem czy to dobra dla mnie droga w aspekcie ulicznym. Ćwiczył ktoś wyżej wymienione sztuki walki/systemy obronne i może podzielić się własnymi doświadczeniami, czy chuj wie czym?

Ja wszystkiego liznąłem po trochu, ale najlepiej czuje się w boksie, ale u mnie na korzyść działa duży zasięg ramion, wzrost i waga z tego w tej dyscyplinie czuje się najpewniej no i nóg nie mam tak wyćwiczonych żeby w KB czy MT siać rozpierdol. Jeśli niczego nie trenowałeś nigdy to polecam zacząć od boksu, bo jak pójdziesz od razu na MT to możesz się zniechęcić tym bardziej, ze możesz trafić na ciulowatego trenera dla którego będzie się liczył kwit lub młodzi adepci.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 00:30
Treningi kick'a są bliźniaczo podobne do mt, no może raz na jakiś dodacie sobie łokieć do kombinacji, czy poćwiczycie klincz. Na twoim miejscu celowałbym właśnie w coś z tej dwójki, bo dostaniesz to samo co na boksie(wiadomo w tym wypadku 2x więcej czasu będziecie poświęcać na sam boks, tzn same ręce),a jednak jest bardziej użytkowe, bo w takim boksie wiesz że spodziewasz się tylko uderzenia pięścią, a przy kopanych musisz ogarniać też dół, ergo bardziej kompletny rozwój. Kolejną opcją jest mma- tutaj poświęcasz pewnie z 1 trening 'uderzany'/tygodniowo dla treningu parterowego/obaleń, to już kwestia gustu czy też cię to kręci. Systemy obronne najniżej na wishliscie. A to jak będziesz się rozwijał technicznie/kondycyjnie(czy generalnie motorycznie) zależy od klubu i trenera, więc nie ma co tego łączyć z konkretną sztuką walki. Oprócz kicka i boksu, trenowałem trochę lat judo- również polecam, bardzo rozwijająca dyscyplina. Tyle, że tutaj ta sama kwestia co w boksie- masz ściśle określone zasady walki, które w małym stopniu pokrywają te z 'walki na ulicy'

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
FEJM

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 06:06
z tego co wymieniles to najlepiej mt bo do boksu/kb dochodzi klincz i łokcie oraz kolana, ale najlepiej iść na mma albo jakiś street fighting (ktory jest praktycznie tym samym), my mielismy łaczone treningi uderzane + parter, parter na samym poczatku, co było bardzo sensowne, bo jest tak wyczerpujący, ze przy treningach uderzanych nawet trener nie mowil, zeby bic na 50% mocy, bo i tak nikt nie mial siły na więcej

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 08:41
[POST DOSTĘPNY DLA SUBSKRYBENTÓW SLG+]

How we both got the same watch, I'm just keepin' y'all on y'all toes

Ostatnio edytowano środa, 5 Czerwca 2019, 22:21 przez kshaq, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 10:35
po co ci nauka jak sie obronic przed nożem czy pistoletem? wydaje mi sie, ze takie tricki to tylko na pokazach masterzy ktorzy 30 lat w tym siedzą mogą robić

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 14:53
[POST DOSTĘPNY DLA SUBSKRYBENTÓW SLG+]

How we both got the same watch, I'm just keepin' y'all on y'all toes

Ostatnio edytowano środa, 5 Czerwca 2019, 22:20 przez kshaq, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 15:17
Cytuj:
To jest sztuka walki, którą posługują się agenci Specnazu, który z kolei, jak wiadomo, jest jedną z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Nauczenie się tego do dobrego poziomu podobno zajmuje 3 miesiące, po których jesteś maszyną do rozpierdalania leszczy.

xd

do obrony na ulicy tylko mma lub muay thai

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 15:22
ze wskazaniem na mma, bo jak pierdolniesz na glebe to wiesz co robić

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona