Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 20 Listopada 2018, 09:09

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Zmarnowane talenty 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Zmarnowane talenty
  Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 22:21
Ot, taki temat, gdzie będziemy mogli powspominać świetnie zapowiadające się talenty piłkarskie, które potem jakby się wypaliły.

Ja chciałbym na początek powiedzieć o francuskim napastniku, Nicolasie Anelce. Anelka - kapitalna gra w Paris Saint-Germain, potem doskonałe momenty w Arsenalu... i koniec. Transfer do Realu, zamiast być krokiem naprzód, zahamował rozwój tego piłkarza i prosto z najbogatszych klubów Anelka trafił do ligowych średniaków (Man City, Bolton), tudzież do faworytów lig średnich (Fenerbahce), tudzież do dobrych klubów, ale na ławkę (LFC). Teraz niby gra w Chelsea, ale coś czuję, że tam również nie zagrzeje za długo miejsca, a sam fakt, że nie znajduje się w podstawowej jedenastce londyńskiej drużyny, już wpływa negatywnie na jego rozwój.

Czekam na wasze propozycje :) jo

I'm on some KRS, Ice Cube, Chris Wallace shit
Main Source, De La Soul, bumpin' 2Pacalypse Now"

Powrót do góry

Post Re: Zmarnowane talenty
  Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 22:27
Terlecki, którego niewątpliwie największym sukcesem jest fakt, iż jest synem Stanisława. Chociaż teraz gra w Milanie, to niewiem czy aż tak zmarnowany.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 22:28
terlecki- najlepszy pilkarz ktorys tam mistrzostw europy mlodziezowek, wygral m.in. z tottim. transfer do anderlechtu, powrot do polskiej ligi. pozwiedzal lodz, olszty wrocław i słuch o nim zaginal. kumpel ze szczecina wspominal jego ksywke z okresu gry w pogoni. Kebab. typowy zmarnowany talent.

no i przyklad z najnowszej historii naszej pilki. Marcin "melanżownik" Burkhardt. tez uwazany za mega talent. gdzie obecnie? cos mi sie zdaje ze liga norweska, bo na legie byl za slaby...
edit. esdeka mnie wyprzedzil z terleckim.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 22:50
esdeka napisał(a):
Terlecki, którego niewątpliwie największym sukcesem jest fakt, iż jest synem Stanisława. Chociaż teraz gra w Milanie, to niewiem czy aż tak zmarnowany.

rozjebałeś mnie tym Milanem :lol: :lol:

Takich piłkarzy masa, szczególnie w Polsce, gdzie hurtowo marnujemy talenty. Byliśmy mistrzami Europy U-16 (rocznik 77) w finale pokonaliśmy Włochów. Zobaczcie jak skończył Luca Toni, Zambrotta, Grosso a jak Ci co ich wtedy pokonali - Szulik, Szymkowiak, Radomski, Bledzewski.

Tak samo kadra V-ce Mistrzów Europy U-16 z 98 i Mistrzowie Europy U-18 w 2001 roku gdzie przez kadrę przewineli sie Mierzejewski, Mila, Zawadzki, Nowotczyński.

Całe pokolenia zmarnowanych piłkarzy, którzy nie umieli przejść z statusu "uzdolniony junior" do " profesjonalista". Aż człowiek nie może uwierzyć, że kiedyś byli najlepsi w Europie, a teraz grają w 3 lidze. Szkoda, szkoda.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:01
Sebcio Mila się w chuj zmarnował, ale z taką psychiką to nic dziwnego.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:02
ale to jest wina ze tak powiem "systemu". to sa samorodne talenty ktorymi nie ma kto pokierowac. i albo im odbija jak marcinowi b. albo jakis menedzar znajduje frajer, na ktorym latwo mozna zarobic i zalatwia mu jakis "mega" transfer. i chlopak rzucony na glebokie wody poprostu tonie, potem wraca do naszej ligi i robi sie z niego typowy przecietniak.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:08
wychodzi na to że jakaś tam granica naszych możliwości szkoleniowych jest, dajmy na to że 16 lat i wtedy taki junior powinien spierdalać gdzieś na zachód do porządnej szkółki gdzie nastąpi weryfikacja jego talentu

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:22
zimsky :lol:

Byłeś kiedyś w młodzikach ?

Ja byłem , zapisałem się z kuzynem. Jego trener wziął na bramkę, mnie na obronę. Cały trening polegał na tym, że najpierw "zapierdalacie dookoła boiska, a potem zapierdalacie z piłką". A jak już doszło do jakiegoś meczu to trener jak Ciebie wpuszczał to nie mówił Ci jak się masz ustawić, kogo pokryć tylko dostawałes rozkaz "tnij skurwieli żeby im się odechciało kiwek, byle nie w polu karnym, a jak dostaniesz piłkę to wypierdol ją do przodu".

Kuzyn na bramce wg mnie był fenomenalny, na zgrupowania kadry jeździł itd. Tylko, że zrezygnował go gdy trener kolejny raz opieprzył go za to, że . . . wychodzi z linii bramkowej. Co z tego, że obronił sam na sam, trener mówi nie wychodź z linii to masz nie wychodzić.
Przestał trenować, ostrzej w melanż poszedł, ciekawi mnie, czy kiedyś byłvby dobry ? Wg mnie na polskim podwórku byłby znany.

Pozatym 0 sprzętu, grasz w adidasach, na piaskowym nierównym boisku, przebierasz się na dworzu, a na 1 trenera przypada 30 piłkarzy.

Tak wygląda trenowanie młodziezy w Polsce do lat 16 :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:29
ej dokladnie ev. najczesciej zajmuja sie tym miejscowe zapijaczone byle gwiazdy lig okregowych. zalozenie taktyczne gramy dluga na napastnikow, ewentualnie bardziej skomplikowane zalozenie do skrzydla i tam rajd w pole karne i dosrodkowanie. zakazane podawanie miedzy obroncami, bo sie jeszcze pilka na jakiejs dziurze zatrzyma. :D zreguly chlopaki koncza po takich akcjach jak ev mowi, ze nie wytrzymuja z "trenerami" albo tak jak ja po ciezkiej kontuzji w starciu z jakims stoperem, ktory dostal wiadoma instrukcje (wez ta "9" uspokój, niech mu sie odechce grac)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:30
ty serio, my w pogoni mieliśmy 2 zasady "nie możesz dogonić to mu zajeb po nogach" i "panowie, byliśmy lepsi" po porażce z 4 w plecy.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:31
byłem jakiś czas i wiem jak to wygląda :] ale jeżeli na poziomie juniorskim jesteśmy w stanie powalczyć z potęgami i wygrywać turnieje to jednak paradoksalnie to szkolenie jest na poziomie, ale do pewnego momentu jak już wspomniałem skoro później jest jeden wielki chuj

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:39
Te talenty, co zdobywały młodzieżowe Mistrzostwa Europy, to samorodne talenty, które nauczyły się grać w piłkę na ulicy, z kumplami, gdy grali od rana do wieczora.

Czytałem kiedyś wywiad z Sinisą Mihajlovicem ( prawdopodobnie najlepiej strzelał rzuty wolne), że on wszystkiego nauczył się sam, strzelał w garaż, a ze śmieci i złomu robił "murek". Tak samo nauczył się grać wiele polskich piłkarzy, w przeciwieństwie do zachodu, gdzie na każdego młodzika przypada cały sztab, łącznie z np. dietetykiem i psychologiem.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:39
to dowodzi ze mamy talenty i sa dobrze przygotowywani do mistrzostw, ale to sa male grupki, ktore graja w kadrach mlodziezowych, tyle ze taka ekipa powinna byc przy kazdym klubie a nie jedna na kraj.

wogole to kolejna sprawa jest opieka medyczna, a raczej jej brak i wiedza trenerow o fizjologii. ci zawodnicy sa eksploatowani ponad sily, bo trener chce sie wykazac wynikiem. nie tak dawno byla afera z mlodzieza z legii, ktorej klub nie chcial puszczac na kadre. mieli tam mordercze treningi i pokazowy turniej z meczami co pare dni, a wszystko po sezonie. traktuje sie czesto ich jak zawodowcow. czesto odnosza kontuzje, ktore albo koncza ich kariere, albo ktore sie z nimi ciagna i odnawiaja przez cale zycie. bo trener uznal ze da rade chlopak zagrac "na zamrazaczu"...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 14 Czerwca 2008, 23:54
Kamils napisał(a):
wogole to kolejna sprawa jest opieka medyczna, a raczej jej brak i wiedza trenerow o fizjologii. ci zawodnicy sa eksploatowani ponad sily, bo trener chce sie wykazac wynikiem. nie tak dawno byla afera z mlodzieza z legii, ktorej klub nie chcial puszczac na kadre. mieli tam mordercze treningi i pokazowy turniej z meczami co pare dni, a wszystko po sezonie. traktuje sie czesto ich jak zawodowcow. czesto odnosza kontuzje, ktore albo koncza ich kariere, albo ktore sie z nimi ciagna i odnawiaja przez cale zycie. bo trener uznal ze da rade chlopak zagrac "na zamrazaczu"...

^ ja tak troche z innej beczki niz pilka nozna, ale slyszalem wlasnie o podobnym przykladzie z koszykowki co mi kumpel opowiadal jak gral w klubie. Byl jakis ziomek, dosyc mocny, gral czesto w seniorach mimo ze tam mial chyba 16, 17 lat, mial ostre cisnienie na wyniki i tak dalej, no i skonczyl ze stanem przedzawalowym. az sie wierzyc nie chce

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2008, 00:08
pewnie wogole nie mial badan robionych porzadnych. ja przez 5 lat grania ani razu lekarza na oczy nie widzialem, a wszystkie badania mialem podbite. tylko co jakis czas slychac ze jakis zawodnik zmarl na boisku.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2008, 00:17
Marek Citko :roll:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm WWW

Wysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2008, 00:21
typowa ofiara naszej "medycyny". jak dla mnie nie potrzebnie zostawal. obiecal kibicom i zrobil krzywde sobie i klubowi. zmarnowal sobie kariere a klub nie dostal nie malej kasy za niego. jakby go sprzedac wtedy to mogliby w polsce zbudowac druzyne na coroczne wystepy w LM...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2008, 00:35
po marku płacze do tej pory przynajmniej raz w miesiącu!

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2008, 00:43
Diego Tristan

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2008, 00:49
Igor Sypniewski, pierwsze miejsce w klasyfikacji 'zmarnowane talenty' w Polsce, zdecydowanie. Piłkarz ten miał wszelkie predyspozycje, by grać w co najmniej dobrym klubie w jednej z najlepszych lig zachodnich. No ale niestety, głowa nie nadążyła z nogami. A teraz skończył w kryminale. Naprawdę wielka szkoda.
I w tym momencie można zauważyć kolejny mankament okołoszkoleniowy. Mianowicie, kontrola nad młodymi zawodnikami, bo sodówka większości zdecydowanie za mocno uderza, a zwykle nie ma nikogo kto postawiłby do pionu takiego osobnika.

Z zagranicznych to pierwsze nazwisko, które przyszło mi do głowy, to Denilson. Niegdyś najdroższy piłkarz świata, ale coś przeszkodziło mu w rozwoju kariery. Betis był szczytem umiejętności, a i tak się w nim nie wyróżniał nawet. Przy okazji najgorszy transfer w historii piłki chyba.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona