Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 18 Stycznia 2019, 12:15

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41924 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2088, 2089, 2090, 2091, 2092, 2093, 2094 ... 2097  Następna strona
Transfery 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Transfery
  Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 17:40
nihil Novi napisał(a):
Pomyśleć, że kiedyś w Chelsea na szpicy grał Didier Drogba.

.dokładnie.

F R E E L O W R I D E R
F R E E E T R U S
F R E E D J N I E M A L

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 17:41
"Mauro Icardi won't renew with Inter and will probably go to Real Madrid or Chelsea", said your agent Wanda Nara - @TycSPORTS

Powrót do góry

Lokalizacja: Bitch, I walk around North Lauderdale, like Fuck err'body!
  Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 17:49
mills napisał(a):
nihil Novi napisał(a):
Pomyśleć, że kiedyś w Chelsea na szpicy grał Didier Drogba.

.dokładnie.

i diego costa

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 17:52
Diego Costa to wiadomo fajny napadzior, ale wkurwiający gośc.

Didier Drogba z kolei to gość ikoniczny. I te jego "It's FUCKING disgrace!!!" :bowdown:

A Icardiego w Realu to bym przytulił z otwartymi rękoma (choć to pewnie nierealne), bo obecnie problemy Realu są podobne do tych Chelsea, jeśli chodzi o grę ataku.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 18:02
George_IND napisał(a):
Wiesz jeśli patrzymy na to jednowymiarowo, czyli na kogo Bayern było stać i tyle, to faktycznie się czasy zmieniły, i teraz Bayern nie może sobie pozwolić na wszystkich.

I o to głównie mi chodziło. :) I nie uważam żeby było aż tak jednowymiarowe, bo jednak świadczy o renomie, o tym jak klub jest postrzegany. To śmieszne, ale chyba więcej ostatnio od nich wydaje jakiś Everton.

George_IND napisał(a):
Co do młodzieży Bayernu to wszystko zależy tak naprawdę od najbliższego okienka. Od tego czy James zostanie i kto przyjdzie za Francka i Arjena. Bo jeśli James odejdzie i zostanie tylko Muller, a do tego o sile Bayernu będzie faktycznie decydował Coman i 18 latek z Anglii, albo jeszcze lepiej Werner, to sam będę miał niezły ubaw z tego. Ale na ten moment to jest fajny trzon, bardzo solidna obrona na lata (zwłaszcza że Alaba ma też tylko 26), Goretzka do rotacji jest ok, Gnabry jako 3/4 skrzydłowy i Coman jako 2/3 też bardzo spoko. Wszystko się zdecyduje w letnim okienku i pewnie jeszcze następnym bo trzeba to dobrze obudować, dla mnie ci piłkarze zdecydowanie mogą stanowić część drużyny, która wygra CL.

No niby tak, ale z tego co sam piszesz wynika, że zakładasz, że latem kupią jeszcze choćby jakichś klasowych skrzydłowych. A dziś jeden klasowy skrzydłowy to tak z 50 mln najmarniej jak się do tej pory wykazywał np. w nieco słabszej Ligue 1 (vide Pepe), z 80 jak już w mocniejszej bądź w reprezentacji/pucharach (Thauvin, wcześniej np. Lemar). A oni już wydali 35 na Pavarda, zaraz ze 40 poleci na Hudsona-Odoi. A jak widać chcą i stopera (Lucas), i do ataku by się ktoś przydał i tak dalej, i tak dalej... no i właśnie, przy tych cenach to jest wszystko jak dla mnie nie do zrobienia. Co innego, gdyby mieli kogo sprzedać - ale dysponują wąską i starą kadrą. Może gdzieś opchną 1 z dwójki Hummels/Boateng za nieistotne pieniądze, Wagnera za jakieś drobniaki, Rafinhi się kończy kontrakt. Niby Jamesa mogą gdzieś dalej sprzedać jak się z nim dogadają, ale to znowu z jakąś śmieszną przebitką...

IMO skończy się na H-O z Chelsea, a latem Werner + walka o Havertza. I nie będzie to jakiś dramat, ale ja czułbym niedosyt - bo już Wernera z Lewandowskim niełatwo zmieścić razem na boisku, szczególnie przy Mullerze, a tu jeszcze Havertz. I gdzie wtedy jakiś typowy kozak na skrzydło, gdzie stoper? No właśnie.

George_IND napisał(a):
Czyli co do tych transferów chodzi Ci o to, że oba kluby celują w wyróżniających się zawodników BL + szukają tańszych/droższych talentów, niegotowych zawodników z nadzieją że się rozwiną na gwiazdy? Jasne że pod tym względem jest podobnie, ale Bayern jednak mimo wszystko stać na sprowadzenie jakiegoś topa przy dobrych wiatrach. Może Lucas, może Fekir - to są topowi zawodnicy, którzy do takiego BVB nie przyjdą. Widzę podobieństwa, ale ciężko mi to nazwać tą samą ligą, bo potencjał jest inny. Zobaczymy co Bayern zrobi w lato. Jak będzie kupa to przyznam rację.

Właśnie o to. Niby potencjał inny, ale ostatecznie jaka to różnica? Jak rozmawiasz z 18-letnimi H-O czy Sancho to dla nich nie ma chyba aż takiej różnicy póki co czy to Bayern, czy BVB, bo jak na ten etap kariery to dla nich i tak wielkie kluby. (przy czym w Bayernie presja taka, że mogą się obsrać :rotfl:).

I jeszcze jedno, o czym nie wspominałem, a też ostatnio przyszło mi to do głowy. Kupują tego Hudsona-Odoi, gra świetnie, za 2 lata jest wart 150 milionów... i co? Czy jesteś pewien, że tak jak Robben i Ribery przez dekadę zostaje w Bayernie "bo to wielki klub"? Obawiam się właśnie, że nie. Siegając po tak młodych zawodników, dając im szanse, ale i obarczając odpowiedzialnością, Bayern sam niejako stawia się w sytuacji klubu-trampoliny, a przynajmniej ryzykuje, że właśnie tak zostanie potraktowany.

Robben czy Ribery to się jeszcze trzymali, ale pamiętaj, że już nawet ci z nieco młodszego pokolenia - Kimmich, Alaba, nigdy specjalnie przywiązania do Bayernu nie manifestowali, unikają jakichś konkretnych deklaracji.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 18:14
George_IND napisał(a):
Nie wspominając o zjebaniu Gotze, który był wybitny i powinien dzisiaj być liderem Bayernu.
Wybitny to on był prawie 5 lat temu dając Niemcom MŚ, choć i tak po srednim pierwszym sezonie w Bayernie. Potem było tylko gorzej, a teraz w BVB trzymają go chyba tylko z sentymentu, bo jego obecna forma to max jakis Werder czy Mainz. Goetze to dla mnie Deisler 2.0, wielki talent, który rozjebał się po transferze do Bayernu.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 18:49
Nie wiem co myśleć o tym Carrasco, kiedyś uwielbiałem typa i widziałem wielki potencjał, ale się zastopował. Do tego jeszcze ten rok w Chinach

Chociaż żeby być gorszym od Iwobiego i Mikiego to trzeba się postarać. A co do tego Suareza to ktoś może coś o nim więcej powiedzieć? Nigdy nie widziałem go w akcji, ale jak słyszę to nie wydaje się być zawodnikiem który by dał coś ekstra zespołowi.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 19:21
Janekx89 napisał, że Werner już podpisany z Bayernem.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 19:48
Nic tylko czekać, aż stary Werner nagra filmik z synem kopiącym piłkę na jakims orliku w Lipsku.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 20:02
Callum Wilson i 50mln Funi?
Co tu się dzieje :lol:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 20:14
Ablazir napisał(a):
"Mauro Icardi won't renew with Inter and will probably go to Real Madrid or Chelsea", said your agent Wanda Nara - @TycSPORTS

Wanda dorzuciła, że jeszcze mają kontakt z jakimś klubem w Anglii i w Francji. Ale by go widział za Cavaniego :cool: :cool:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 20:26
mzm:

To fakt, że kadrę będzie ciężko skleić w jedno okienko, zwłaszcza że potencjalny wpierdol od LFC oznacza dużo mniej forsy z CL, gdzie Bayern co roku sobie pewnie zakłada przychody z dojścia do 1/2, a nie 1/8. Sytuacja jest skomplikowana, jeszcze nie wiadomo co z takim Tolisso po ACL bo z jednej strony taki Thiago zerwał je kilkukrotnie i wrócił lepszy niż kiedykolwiek, a taki Martinez się popsuł strasznie po "tylko" 1 urazie. Ostatecznie nie miałbym nic przeciwko, żeby teraz sprowadzili samych młodziaków, a jeszcze za rok działali dalej. W sumie próbowałem chwilę rozkminiać bardzo optymistyczny scenariusz czyli +60 mln ze sprzedaży Hummelsa + Martineza i te 200 mln na transfery, ale to i tak może być za mało :lol: Bo jak piszesz Pavard 35, Angol 40, do tego potrzeba bocznego obrońcę (może taki Max za 20-30mln), stopera (Lucas czy De Ligt to koło 80mln), defensywnego pomocnika(???), kogoś za Jamesa jeśli ten odejdzie(Fekir 50, Havertz pewnie koło 90), klasowego skrzydłowego(ja tu nie widzę nikogo dostępnego) i ten napadzior też by się przydał (bieda Werner 40, jakiś Jovic to pewnie by krzyknęli 100). Nie do zrobienia w rok. Tu potrzeba czasu na przebudowę, możliwe nawet że zeszły sezon to ostatni w którym Robert miał kadrę(i trenera), z którą mógł wygrać CL. Nagelsmann pewnie kiedyś wbije, raczej prędzej niż później, ale to już Roberta pewnie nie będzie.

W sumie na przykładzie Bayernu fajnie widać, jak można taką przebudowę łatwo zjebać.

W lato 2014 w środku pola w pewnym momencie mieli: Martinez, Gustavo, Gotze, Kroos, Schweinsteiger, Thiago, Muller - w zasadzie każdy oprócz Thiago był już wtedy kozacki, w najlepszej formie i wgle.

A teraz zwłoki Martineza, Thiago, Tolisso po ACL, Goretzka, James który chce odejść i cień Mullera. O Renato nie wspominam nawet.

SLAFF:

Ja ma taką teorię, której niestety nie zweryfikuję nigdy, że Gotze zniszczył Guardiola. Gość dostał największy talent w historii niemieckiej piłki i zamiast grać nim na jego pozycji, budować zespół pod niego, to go traktował jak zapchajdziurę i rzucał po skrzydłach czy gdzie tam był akurat potrzebny. Jasne, że był wtedy Muller w formie, ale generalnie do 2014 to były lata, gdzie Muller spokojnie sobie biegał po skrzydle i radził sobie tam super. Zresztą w sezonie w którym wygrali CL to do kontuzji Kroosa z Juve to Robben grzał ławę, a na prawej latał Muller właśnie. Guardiola chciał cofniętego Kroosa to spokojnie mógł go cofnąć i grać wyżej Gotze. Potem może faktycznie wyszło obijanie się Gotze + nie wiem na ile prawdziwe kłopoty z metabolizmem, ale dla mnie jego upadek to w dużym stopniu wina Guardioli.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 21:17
Pavard tam jest szykowany na RB czy CB? Podstawowymi CB powinni być Sule i Hummels, który chyba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa (30 lat u środkowego obrońcy to dobry wiek) ale znowu na RB jest Kimmich, którego może i ciągnie do środka ale uważam, że to trochę marnowanie jego potencjału bo w moim odczuciu jego parametry bardziej odpowiadają specyfice bocznego obrońcy, zresztą uważam go za ścisły top na tej pozycji. Generalnie to wiadomo, że rotacja itd. ale mimo wszystko jestem ciekaw jak będzie wyglądać to galowe zestawienie z Francuzem.

————————Neuer—————-
Kimmich—Pavard—Sule—-Alaba
————Goretzka—Thiago———
Robben———-Muller———-Gnabry
—————-Lewandowski—————

?

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 21:22
Robben przecież wypierdala
Kimmich na środku > Kimmich na obronie

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 21:34
Raczej chyba docelowo tak to ma wyglądać

————————Neuer—————-
Pavard—Lucas—Sule—-Alaba
————Goretzka—Kimmich———
Werner———-Thiago———-Gnabry
—————-Lewandowski—————

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 22:03
Thiago efektowny, ale nie efektywny, Gnabry ograł się na wypożyczeniach, ale wciaż nie ten rozmiar kapelusza co Coman, który w formie i zdrowiu rozpierdala, a z Wernera to taki skrzydłowy jak z Mullera.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 22:05
Bakan napisał(a):
Pavard tam jest szykowany na RB czy CB? Podstawowymi CB powinni być Sule i Hummels, który chyba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa (30 lat u środkowego obrońcy to dobry wiek) ale znowu na RB jest Kimmich, którego może i ciągnie do środka ale uważam, że to trochę marnowanie jego potencjału bo w moim odczuciu jego parametry bardziej odpowiadają specyfice bocznego obrońcy, zresztą uważam go za ścisły top na tej pozycji. Generalnie to wiadomo, że rotacja itd. ale mimo wszystko jestem ciekaw jak będzie wyglądać to galowe zestawienie z
?

A IMO właśnie Kimmich to jest typowy zawodnik środka pola. Na boku gra bardzo dobrze, bo jest niesamowicie inteligentnym piłkarzem o wielu dość uniwersalnych atutach, ale jednak moim zdaniem brakuje mu szybkości i przebojowości typowej dla zawodników bocznych sektorów. Więc on się moim zdaniem dusi na tej pozycji, zresztą mówił niejednokrotnie o tym i widać na boisku, że ciągnie go do środka, często tam schodzi, pomaga w rozegraniu itp. No i większa byłaby wg mnie korzyść dla całego zespołu, gdyby wrócił do środka. Fajnie, że Kovac też tak to widzi.

No a ten Pavard to właśnie taki transfer, że nie wiadomo w sumie do czego im. Ale za tę kaskę na pewno warto, w najgorszym wypadku będzie do rotacji. Ale ja mam alergię na takie transfery, tym bardziej, kiedy mają wyraźne wyrwy na innych pozycjach.

Eee, z tym Comanem to też dajcie spokój. Jak nie połamany, to się wiecznie ślizga i wywraca, bo ma złe buty, jak się nie ślizga to jakąś inną patolę odwala. Fajny pędziwiatr, wiatr zrobi, ale nie ma statystyk - i nigdy nie będzie miał, bo ani nie ma dogrania, ani strzału. Dlatego nigdy w 100% nie zastąpi choćby samego Ribery'ego.

Gnabry z kolei ma wszystko, żeby wejść w buty któregoś z nich, ale też jest wiecznie połamany i... no, umiejętności może ma, ale gra tak nieodpowiedzialnie, że to aż niepoważne, żeby ktoś taki grał w Bayernie, np. w meczu z Ajaxem jak junior co akcje tracił piłkę w groźnych strefach. xD

A obydwaj to już nie są juniorzy.

Więc ja tam paradoksalnie najbardziej wierzę w tego H-O. Ale czy udźwignie presję?

IMO to się skończy tak:

Neuer - Pavard, Sule, Hummels, Alaba - Gnabry, Kimmich, Thiago, Coman - Werner, Lewy

A Gotzemu to przede wszystkim zaszkodziło to, że się zrobił klocem. Przecież on niczego nie stracił jeśli chodzi o umiejętności, dalej potrafi zaczarować, dalej ma świetną technikę. Metabolizm? Pewnie też, ale pamiętam taki etap w jego karierze (chyba właśnie jakoś po przejściu do Bayernu), że ewidentnie zaczął mocno pakować.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 22:25
Bild daje, że Werner odpulil Bayern.

Ciekawe co z tym Icardim, trochę słabszy sezon, ale też inter gra straszna chujnie. Zdesperowany Real może go wziąć i myślę, że nie pożałuje tego w dłuższej perspektywie. Teraz jednak formę musi znaleźć pomoc, by ktoś mógł dogrywać.

Błaszczu w Wiśle

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 22:50
Inter 3 miejsce, nie przesadzasz trochę? A Icardi to już w ogóle im masę punktów uratował w tym sezonie (na 16 grudnia to było 12 punktów, w tym np. 3 punky w derbach z Milanem w 92 minucie), do tego dochodzi np. mecz z Tottkami w LM w którym to on wyrównał w 85 minucie i zainspirował drużynę do zwycięstwa.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 10 Stycznia 2019, 06:41
Nie da się patrzeć na to jak grają. Gdyby nie argentyńczyk to pewnie byliby w dolnej połowie tabeli.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41924 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2088, 2089, 2090, 2091, 2092, 2093, 2094 ... 2097  Następna strona