Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 18 Kwietnia 2019, 23:21

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2087, 2088, 2089, 2090, 2091, 2092, 2093 ... 2110  Następna strona
Transfery 
Autor Wiadomość
moderator

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Transfery
  Wysłano: Wtorek, 8 Stycznia 2019, 23:39
Niby nie, bo jednak ma lepszy instynkt strzelecki od Moraty, ale dobrze wiemy, ze w kluczowych momentach nie ma co na niego liczyc. Dochodzi tez kwestia wieku. To posuniecie na juz i teraz, a mysle, ze Chelsea powinna rozgladac sie za kims, kto bedzie w stanie zapewnic odpowiedni poziom na przestrzeni kilku lat. Do teraz smiac mi sie chce, ze Mou puscil Lukaku do Evertonu za smieszne pieniadze. Gosciu byl stworzony do gry w Chelsea.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Stycznia 2019, 23:46
Gdzie Igła gdzie Morata. jedyny problem to wiek a z tym że nie można na niego liczyć w kluczowych momentach to wyolbrzymienie. w juve pokazał że można. A w kadrze Argentyny jakoś zadziwiające jest to że Aguero grał gorszą kaszanę niż Igła w waznych meczach a jemu sie nigdy nie obrywało.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 01:25
_Damian_ napisał(a):
ale dobrze wiemy, ze w kluczowych momentach nie ma co na niego liczyc

Takich jak na przykład mecz wyjazdowy do lidera, w którym dodatkowo powitano go jak największego wroga?
https://www.youtube.com/watch?v=danRF-72Vro

albo jak mecz z największym rywalem, defacto decydujący o mistrzostwie?
https://www.youtube.com/watch?v=rdEYNFuSbdU

mozna do tego jeszcze dodac wyeliminowanie tottenhamu praktycznie w pojedynke w 1/8 lm

Obiegowa opinia, warta tyle co filozofowanie januszy w stylu „samochodow na f to sie nie kupuje”

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 08:07
w Anglii trzeba biegać, zamykam dyskusje

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 09:14
_Damian_ napisał(a):
Koncowka kontraktu, wiek, forma, kontuzje. Ponadto w tym sezonie mocno z forma wystrzelil Sissoko, ktory zalatal po nim dziure i Tottenham moze sobie pozwolic na pozbycie sie Belga lekka reka. Przed sezonem mowilo sie, ze Dembele obierze zagraniczny kierunek, bo nie jest juz w stanie grac na tak intensywnym poziomie, ale to jaki zanotowal zjazd w obecnej edycji, to az mi sie smutno robi. Jeszcze sezon temu osmieszal zawodnikow w srodkowej czesci boiska, mijajac jednego za drugim jak pacholki na treningu, a w tym byl kolesiem nie do poznania, lapiacym co chwile kontuzje. W Londynie na pewno zostanie zapamietany na dlugie lata, ale skoro jest taka mozliwosc, to i dobre te 9 milionow. Dziwi mnie jednak, ze nie zglosil sie nikt z Wloch. Mysle, ze moglby dac rade w zespole pokroju Interu.

dla mnie ciągle dembele > sissoko

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 10:30
Pavard w Bayernie od lipca.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 11:24
https://twitter.com/_TomScholes/status/ ... 3081345026

To jest niesamowite jak Bayernowi odjechała rzeczywistość. Czym tu się podniecać? Z tych wszystkich wymienionych zawodników:
- Coman z Gnabrym wiecznie połamani, coraz starsi i nie jacyś wybitni
- Sanches niewypał
- Goretzka nie ten poziom
- Davies i Hudson-Odoi - uj ich wie, przecież oni w życiu niemal w poważną piłkę jeszcze nie grali, a mają stanowić o sile jednego z największych klubów w Europie?
- Pavard, dobry zawodnik, ale ma trochę podobny problem co np. Zieliński, tj. nie wiadomo, gdzie go ustawić. Bok obrony, środek, defensywny pomocnik? Niby ekstra rozegranie, ale jeśli chodzi o kluczowe cechy to na każdej pozycji ma jakieś braki.
- Sule, Kimmich - jedyne pewne punkty z tych wymienionych

I jeszcze jedna ciekawostka: przez ostatnie lata mówiło się: Bayern ma kasę, ale ma taką i taką politykę... ma mocny skład... jak trzeba będzie to "sięgną do skarbca". Że Bayern to jednak finansowo potęga, że oni, Juve, Real, Barcelona i City/United to ten sam poziom jeśli chodzi o kwestie transferowe. No i może tak było, ale bardzo szybko sytuacja uległa zmianie. 2 szalone okienka z kilkoma transferami w zakresie 70-150 mln i Bayern w chwili obecnej swoimi działaniami na rynku i możliwościami przypomina... Borussię Dortmund. Musi kombinować z wyciąganiem jakichś młodych Anglików, którym nie dają grać, sporo zawodników z BL, ale już nie aż tak wybijających się jak kiedyś. Kupiliby jednego Thauvina za 100 milionów i okazałoby się, że już nie ma za co wzmocnić innych pozycji. Niespecjalnie jest też na kim zarobić.

Oczywiście Bayern dalej finansowo ma przewagę nad BVB, ale już nie tak dużą, ale przez to jak zmienił się rynek Bayern spadł moim zdaniem do tej samej co BVB, "drugiej" transferowej ligi. Wcześniej mówiło się, że może na rynku tyle, co najwięksi, ale nie chce. Teraz wyraźnie widać, że NIE MOŻE.

Hyde napisał(a):
Obiegowa opinia, warta tyle co filozofowanie januszy w stylu „samochodow na f to sie nie kupuje”

Opinie przesadzona, ale Higuain ma bardzo słabą psychikę co widać choćby po tym jak reaguje na boisku na niekorzystne dla niego decyzje sędziów. Wieczne krzyczenie, machanie rękoma - o byle odgwizdanego spalonego czy brak faulu. Jest świetnym snajperem, ale jeśli coś go odróżnia od tych najlepszych w ostatnich latach tj. Lewy czy Suarez to na pewno właśnie opanowanie (we wszystkich boiskowych sytuacjach).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 12:17
Polecam przeczytać drugi akapit postu powyżej głosem Amadiego Korka

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 12:17
No z tym opanowaniem suareza to no no no

Wysłane z mojego penisa przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 15:20
Rupert napisał(a):
No z tym opanowaniem suareza to no no no

Wysłane z mojego penisa przy użyciu Tapatalka

Suarez może i od czasu do czasu kogoś ugryzie, ale nie macha łapami co sytuację. Prędzej można go na boisku zobaczyć śmiejącego się, kiedy mu coś nie wyjdzie. Higuain to boiskowy frustrat.

Zresztą o czym my rozmawiamy, Higuain w podobnej ilości rozegranych w karierze meczów ma prawie 100 bramek mniej strzelonych. Umiejętności piłkarskie ogromne, ale opanowanie (jako takie, co przekłada się na opanowanie pod bramką) dużo mniejsze.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 15:33
mzmigrod napisał(a):
https://twitter.com/_TomScholes/status/1082935023081345026

To jest niesamowite jak Bayernowi odjechała rzeczywistość. Czym tu się podniecać? Z tych wszystkich wymienionych zawodników:
- Coman z Gnabrym wiecznie połamani, coraz starsi i nie jacyś wybitni
- Sanches niewypał
- Goretzka nie ten poziom
- Davies i Hudson-Odoi - uj ich wie, przecież oni w życiu niemal w poważną piłkę jeszcze nie grali, a mają stanowić o sile jednego z największych klubów w Europie?
- Pavard, dobry zawodnik, ale ma trochę podobny problem co np. Zieliński, tj. nie wiadomo, gdzie go ustawić. Bok obrony, środek, defensywny pomocnik? Niby ekstra rozegranie, ale jeśli chodzi o kluczowe cechy to na każdej pozycji ma jakieś braki.
- Sule, Kimmich - jedyne pewne punkty z tych wymienionych

I jeszcze jedna ciekawostka: przez ostatnie lata mówiło się: Bayern ma kasę, ale ma taką i taką politykę... ma mocny skład... jak trzeba będzie to "sięgną do skarbca". Że Bayern to jednak finansowo potęga, że oni, Juve, Real, Barcelona i City/United to ten sam poziom jeśli chodzi o kwestie transferowe. No i może tak było, ale bardzo szybko sytuacja uległa zmianie. 2 szalone okienka z kilkoma transferami w zakresie 70-150 mln i Bayern w chwili obecnej swoimi działaniami na rynku i możliwościami przypomina... Borussię Dortmund. Musi kombinować z wyciąganiem jakichś młodych Anglików, którym nie dają grać, sporo zawodników z BL, ale już nie aż tak wybijających się jak kiedyś. Kupiliby jednego Thauvina za 100 milionów i okazałoby się, że już nie ma za co wzmocnić innych pozycji. Niespecjalnie jest też na kim zarobić.

Oczywiście Bayern dalej finansowo ma przewagę nad BVB, ale już nie tak dużą, ale przez to jak zmienił się rynek Bayern spadł moim zdaniem do tej samej co BVB, "drugiej" transferowej ligi. Wcześniej mówiło się, że może na rynku tyle, co najwięksi, ale nie chce. Teraz wyraźnie widać, że NIE MOŻE.

Kurde gościu ja Cie nawet lubię i masz imo sporo wiedzę, ale to jak czasami odlatujesz to jest niezła beka :lol: Wrzucasz twitt jakiegoś randoma i sugerujesz, że tak samo myślą w Monachium. Z transferami tak samo. Zacznijmy wgle od tego, że może poczekasz do letniego okienka i na to co Bayern zrobi, bo ciśnięcie po nich 9 stycznia to żenada. Oprócz tego przecież nigdy nie było gadki, że Bayern może tyle co Barca czy Real. Chyba że chodzi Ci o krótki epizod z Guardiolą, gdzie nie było potrzeby kupowania jakichś topów bo Bayern miał bardzo konkretną i dobrą kadrę. Także po za tym krótkim epizodem z Guardiolą, gdzie piłkarze przychodziliby dla samego Guardioli, to Bayern za dużo nigdy nie mógł. Z prostego powodu, że może i kasa podobna, ale wielu piłkarzy nigdy nie chciałoby grać dla Bayernu. Bo nie dość że Bundesliga to nuda w porównaniu do PL czy LL, Niemcy nie tak fajny kraj do mieszkania jak Hiszpania czy Włochy, to jeszcze od dzieciaka piłkarze marzą żeby grać właśnie dla Barcy czy Realu. Bayern od kiedy im kibicuje, a to już dobija do 15 lat, opierał się głównie na zawodnikach z BL bo to były sprawdzone opcje, które z jakichś powodów już w tej Bundeslidze wylądowały i wyobrażały sobie przenieść się do Bayernu. Sam zobacz jakich topów i w jakich okolicznościach Bayern przez te 15 lat sprowadził z Europy. Ribery - dla niego Bayern to był przystanek do Realu i gdyby nie akcja z prostytutką to by w końcu odszedł nawet za free. Robben - Van Gaal + Real musiał go sprzedać. Martinez - tu normalny, fajny transfer. Vidal - gość już kiedyś grał w BL i chciał grać w Bayernie, ale go Voller nie sprzedał. James - Carlo + ponownie niechciany w Realu. Także na 15 lat mojego kibicowania Bayern sprowadził 5 topów z Europy, z czego 2 przyszło dla trenera przez kłopoty w klubie, dla 1 był to przystanek w karierze, a 2 faktycznie chciało tu grać. Dla mnie to dobitnie pokazuje, że to nie jest tak że Bayern może czy mógł wszystko, oni zawsze byli mocno ograniczeni i dalej są. Teraz za to pali im się dupsko bo się okazuje, że za wielu absolutnie topowych skrzydłowych na świecie nie ma, jak są to nie do wyjęcia bez względu na cenę i zwyczajnie muszą szukać kogoś kto wystrzeli, a i tych brakuje. Bo jeśli Twoim zdaniem ten Thauvin za 100 mln to najlepszy deal jaki może zrobić Bayern to sam widzisz jak źle jest. Bo sam powiedz po kogo Bayern ma się zgłosić? Ziyecha? Lozano? To nie ten poziom i potencjał też nie największy. Zresztą Bayern to wie i już od jakiegoś czasu próbują ściągnąć jakiś wielki talent. Były oferty dla Dembele i Sancho, ale ci wybrali BVB bo to lepsze miejsce na rozwój i łatwiej ten klub opuścić. Żaden z nich pewnie nie chciałby grać w Bayernie przez dłuższy okres. Ale to i tak nie jest poziom BVB, jeśli Bayern to transferowa 2 liga z czym się zgadzam, to BVB to 3, może nawet 4. BVB to jest przystanek, fajne miejsce na rozwój i nara do Barcelony czy PL. Reus to ewenement, żaden top tam nie zostanie na dłużej. A Bayern chociaż o tych topach przy dobrych wiatrach może pomyśleć, nie na tą pozycję co jest największa potrzeba, ale taki Lucas to z BVB by wgle telefonu nie odebrał. Nie mówiąc, że transfery to nie tylko hajs do klubu, ale i dla zawodnika, a tu BVB jeszcze długo nie będzie w stanie płacić tyle co Bayern, bo sobie rozwalą komin płacowy bardzo szybko, a głupi nie są.

Jeszcze może co do tej młodzieży Bayernu. Wiadomka daleko temu do City, ale tak skaczę po innych klubach i tam nie ma wcale lepszej bazy zawodników U23/24. Chętnie zobaczę który klub ma się czym podniecać jeśli chodzi o młodzież, jeśli tu się nie ma czym.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 15:53
Wrzucam twitt, bo podało dalej go sporo kibiców Bayernu na tt, w tym polskich. Poza tym, tak, patrząc na ruchy Bayernu to oni chyba rzeczywiście myślą, że to jest budowanie jakiegoś wielkiego NOWEGO, młodego Bayernu.

Zrobili tyle błędów w ostatnich latach (odkładanie na ostatnią chwilę wymiany skrzydeł, zmarnowanie Jamesa itd., kiepscy trenerzy), że teraz muszą się w ten sposób ratować, ale wmawianie sobie, że ściągnięcie z Chelsea za 40 mln eurogościa, o którym mało kto by słyszał, gdyby nie perturbacje transferowe albo jakiegoś dzieciaka z Kanady, wmawianie sobie, że to super ruchy, no... xD

Nie rozumiesz jednak, że ja się nie śmieję z "młodzieży" Bayernu. Śmieję się z tego, że ona ma decydować o ich sile. Przywołujesz City - mówisz: nie ma lepszej bazy u-23/u-24, niech będzie, choć też dyskusyjne. Ale teraz spójrz co mają oprócz tego. KDB, Aguero, Sterling, Walker, Mendy, Walker, Gundo, Fernandinho, Silva jeden, Silva drugi... mam wymieniać dalej? O to chodzi.

Co do możliwości transferowych w przeszłości i o tym, że Bayern miał możliwości - chodziło mi przede wszystkim o dwa aspekty:
1) aspekt czysto finansowy, tj. że ich było stać - z tym ciężko dyskutować, dopóki ceny były w miarę normalne tak było; rok czy dwa temu BPL jakoś drastycznie wzrosły przychody z praw telewizyjnych + od 2 lat ceny szaleją
2) retoryka, przede wszystkim w mediach: że ich stać, ale że póki co nie mają potrzeby, że taka polityka... cały czas się do nich wpychało a to Dybale, a to Griezmanna

Być może i masz rację, że SAMI PIŁKARZE niespecjalnie się garnęli do Bayernu, ale to jest trzeci aspekt, moim zdaniem mocno dyskusyjny (przez kilka sezonów z rzędu - Bayern minimum w 1/2 LM; od 2010 boom całej Bundesligi, która wtedy zrobiła się naprawdę bardzo atrakcyjna, przyjście Guardioli, odrodzenie BVB itd.), ja tego aspektu nie poruszałem, chodziło mi tylko o możliwości FINANSOWE Bayernu i związaną z tym retorykę. A poza tym to, o czym piszesz (że Bayern nie taki atrakcyjny dla piłkarzy), nie dość, że dyskusyjne, to jeszcze nie do sprawdzenia. To o czym ja piszę, bardzo łatwo sprawdzić, bo chodzi o liczby i o to, jak choćby prasa pisała o Bayernie.

Cytuj:
Ale to i tak nie jest poziom BVB, jeśli Bayern to transferowa 2 liga z czym się zgadzam, to BVB to 3, może nawet 4. BVB to jest przystanek, fajne miejsce na rozwój i nara do Barcelony czy PL.

IMO to Ty tu piszesz o zupełnie innej kwestii, niż ja. Dla mnie i jedni i drudzy to już niemal ta sama druga liga pod kątem transferów - wystarczy spojrzeć, jak ich okienka wyglądają (ostatnio i jak będą wyglądać w najbliższej przyszłości) - bardzo podobnie, przynajmniej na to się zanosi. A że BVB przystanek - z tym się zgadzam i dlatego pod kątem sportowym, marki i renomy BVB to jest liga niżej, ale to dla mnie osobna kwestia.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 16:07
no jeśli nawet polscy kibice zagranicznego klubu podali tweet dalej, to faktycznie coś musi być na rzeczy :lol: A Walker taki dobry, że aż wymieniony dwa razy.

carbON napisał(a):
chuj tam z łatką, każda myśląca osoba by wolała wydać innych, by samemu dostać mały wyrok.

eykey napisał(a):
Jesli miałbym mieć syna, który byłby tak głupi jak Aka M, to już wolę córkę świecącą dupą na instagramie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 16:12
W życiu bym cię nie posądzał o coś więcej, niż zwykła małostkowość i jak widać słusznie.

Tylko że następnym razem nie musisz klikać "wyślij".

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 16:18
Cadena COPE: Atletico Madryt też chętne na Alvaro Morate. Berta ponoć w Londynie.

Sportmediaset: Milan sie zgodzi na odejscie Higuaina, który chce, ale ma popierdolone warunki:
Plan 1. - Dostają 18mln euro [XD] zniżki na Bakayoko, plus chca Morate na wypożyczenie za 5 mln na 18 miesiecy z wykupem 40 mln
Plan 2.
Juve im sprzedaje Moise Keana za 18 mln, Juve sprzedaje Igłe za 55 mln euro, Milan tez chce Morate na wypozyczenie 18 miesiecy

tostuje to ten gosc, wiec nie wiem czy legit bo brzmi na popierdolone: https://twitter.com/andrea___182

Sky: Jak Chelsea nie pójdzie z Igła, to chcą Calluma wilsona za 50 baniek funciaków [japierdoleee jebany Scott
McLachlan, powinni go juz po drinkwaterze dyscyplinarnie wypierdolic]

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 16:28
To ile Chelsea wtedy musi dopłacić za tego Bakayoko, z 11 mln?

I jeżeli serio Wilson za 50 mln to :lol:

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 16:36
Pomyśleć, że kiedyś w Chelsea na szpicy grał Didier Drogba.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 17:05
mzmigrod napisał(a):
W życiu bym cię nie posądzał o coś więcej, niż zwykła małostkowość i jak widać słusznie.

Tylko że następnym razem nie musisz klikać "wyślij".

postów w których merytorycznie się punktuje twoje głupoty udajesz że nie widzisz i nigdy na nie nie odpisujesz, więc po co miałbym je pisać?

carbON napisał(a):
chuj tam z łatką, każda myśląca osoba by wolała wydać innych, by samemu dostać mały wyrok.

eykey napisał(a):
Jesli miałbym mieć syna, który byłby tak głupi jak Aka M, to już wolę córkę świecącą dupą na instagramie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 17:09
Do mzm

Wiesz jeśli patrzymy na to jednowymiarowo, czyli na kogo Bayern było stać i tyle, to faktycznie się czasy zmieniły, i teraz Bayern nie może sobie pozwolić na wszystkich.

Co do młodzieży Bayernu to wszystko zależy tak naprawdę od najbliższego okienka. Od tego czy James zostanie i kto przyjdzie za Francka i Arjena. Bo jeśli James odejdzie i zostanie tylko Muller, a do tego o sile Bayernu będzie faktycznie decydował Coman i 18 latek z Anglii, albo jeszcze lepiej Werner, to sam będę miał niezły ubaw z tego. Ale na ten moment to jest fajny trzon, bardzo solidna obrona na lata (zwłaszcza że Alaba ma też tylko 26), Goretzka do rotacji jest ok, Gnabry jako 3/4 skrzydłowy i Coman jako 2/3 też bardzo spoko. Wszystko się zdecyduje w letnim okienku i pewnie jeszcze następnym bo trzeba to dobrze obudować, dla mnie ci piłkarze zdecydowanie mogą stanowić część drużyny, która wygra CL. Niewykluczone jednak, że Bayern czeka 1,2 może nawet 3 letnia przerwa od bycia w topie Europy. Ale to jest cena jaką trzeba zapłacić za te błędy co wspomniałeś. Dodaj do tego odpuszczenie KdB który chciał do Bayernu i Sane, który chciał do Guardioli. Nie wspominając o zjebaniu Gotze, który był wybitny i powinien dzisiaj być liderem Bayernu.

Czyli co do tych transferów chodzi Ci o to, że oba kluby celują w wyróżniających się zawodników BL + szukają tańszych/droższych talentów, niegotowych zawodników z nadzieją że się rozwiną na gwiazdy? Jasne że pod tym względem jest podobnie, ale Bayern jednak mimo wszystko stać na sprowadzenie jakiegoś topa przy dobrych wiatrach. Może Lucas, może Fekir - to są topowi zawodnicy, którzy do takiego BVB nie przyjdą. Widzę podobieństwa, ale ciężko mi to nazwać tą samą ligą, bo potencjał jest inny. Zobaczymy co Bayern zrobi w lato. Jak będzie kupa to przyznam rację.

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: środa, 9 Stycznia 2019, 17:37
Cytuj:
Update [via @sport]
-Denis Suarez has given #AFC the ‘OK’ after talks with Unai Emery.
-#AFC first offer (loan with an option to buy for €25m) was rejected
-#FCB want to sell for €20m, or loan the player and include a mandatory purchase clause at €20m
-Negotiations ongoing

Cytuj:
Kristof Terreur, the Belgian journalist who works for Het Laatste Nieuws, has confirmed on Wednesday morning that Arsenal have been offered Yannick Carrasco.
Yannick Carrasco (25) has been offered to Arsenal, who are searching for a winger. Player will have to take a pay cut. #AFC have a limited transfer budget. Carrasco willing to leave Dalian after one year in China.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2087, 2088, 2089, 2090, 2091, 2092, 2093 ... 2110  Następna strona