Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 24 Września 2017, 13:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 633, 634, 635, 636, 637  Następna strona
Polska Ekstraklasa 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Polska Ekstraklasa
  Wysłano: środa, 13 Września 2017, 13:25
Druhu napisał(a):
Ci wszyscy Trickovscy, Aleksandrovy, Vranjesy, Kazaszwile, Necidy, Chukwa są jego fatalnymi pomysłami

Ale weź mi powiedz, że to są złe nazwiska/zawodnicy bez umiejętności/potencjału. Wywiązał się z roli dyrektora sportowego dostarczając określony potencjał ludzki. To jak on funkcjonował i czy w ogóle miał szansę się pokazać to już sprawa pionu trenerskiego, w którym stabilizacji ani długofalowego planu nie było od nie wiem, pół dekady?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 13:43
azzurro napisał(a):
Szczerze to można jebać te wszystkie wyniki, tych nołnejmów i braki doświadczenia. A potem wchodzi jakiś kurwa Kiko Ramirez z hiszpańskiego miasteczka co sobie popijał Sangrie w jakiejś prowincjonalnej lidze i rozstawia ekstraklasę po kątach.

Ramirez jest szósty i nie wygrał trzech ostatnich meczów.

@up, tak, Aleksandrow, Vranjes i Trickovski to złe nazwiska

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 13:54
Azzuro, Kiko Ramirez tak rozstawia ekstraklasę po kątach, że ostatnio w Gdyni przytulił trójaka. A mecze ze wszystkimi z naszej, tradycyjnej czołówki jeszcze przed nim.

E:Kolega wyżej uprzedził

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 14:00
@azzurro Kucharski nie pracował wtedy w Legii, więc jak mógł sprowadzić Necida? Co do Sulleya, to wiadomo, że jego kontrakt jest olbrzymim nieporozumieniem, ale była to nasza pierwsza próba "otwarcia" się na rynek murzyński i po prostu nie wypaliło. Gdyby nie ten kontrakt, to nikt o to nie miałby pretensji, ot kolejny "młody talent" po Sulejmani, czy Maticiu, który nie wypalił.

@raikkonnn Tu nie chodzi o jakość nazwiska, ale o podstawowe błędy przy sprowadzaniu piłkarzy. Ja nie wierzę w to, że poważny europejski klub (lub taki który chce nim zostać) bierze piłkarzy bez wcześniejszych analiz psychologicznych. Kazaszwili jest tego przykładem, miał wyjebane w treningi, nie asymilował się z drużyną, kompletne olewactwo swoich obowiązków. Skoro był taki dobry, to dlaczego gnił w tym Vitesse tyle czasu, pomimo dobrych liczb, a teraz gnije w jebanym SAN JOSE EARTHQUAKES? Chukwu świetny transfer, jebany debil, który przed przyjściem do Legii zagrał ostatni mecz w październiku, do dzisiaj nie jest w pełni przygotowany fizycznie, bo po pobycie w Chinach i grze na ich murawach ma kolana do przeszczepu (Mączyńskiego w niedalekiej przyszłości też to czeka) co nie przeszkadza mu w przyjmowaniu pensji 600 tysięcy euro rocznie. Necid to samo, nie strzelał i nie grał w Turcji, a w Legii od pierwszego tygodnia miał grać i strzelać. Wybacz, ale Aleksandrova (1 gol, 0 asyst, taki sam bilans miał w Bułgarii, ciekawe czemu mu w Warszawie nie poszło?), Vranjesu (który przyszedł jako lewy obrońca, a w Lechii na tej pozycji nigdy nie zagrał), czy Trickovskim wziętym z plaży w Dubaju po półrocznych wakacji pisać nie będę, bo nie wypada.

Żewłakow był po prostu zwykłym poganiaczem dla agencji menadżerskich. Sprowadzenie w ciemno Chukwu jest tego przykładem.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 15:02
Żewłakow to jedno, ale gdzie kurwa był dział skautingu, cos takiego funkcjonuje w Legii, czy zbiera się kierownictwo i biorą piłkarzy z jutuba?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 15:34
Druhu napisał(a):
vinsanity napisał(a):
Druhu, wszystko prawda, nie zamierzam też krytykować tej decyzji, ale to, o czym piszesz, to nie są wyniki.

A ty rozliczasz Żewłakowa z wyników osiąganych przez Legię? Z wyników się rozlicza trenera, a w dalszej konsekwencji dyrektora sportowego. Prosta zależność, prezes daje określone środki na wzmocnienia, trener mówi na jakie pozycje potrzebuje wzmocnień, a dyrektor sportowy poprzez scoutów i swoje kontakty z menadżerami szuka piłkarzy, proste. Żewłakow powinien dziękować Bogu, że trafił się Czerczesow, który zrobił tytuł z Aleksandrowem (kupno Borysiuka i Hamalainena to nie jest zasługa dyrektora sportowego, tylko Leśnodorskiego), a potem Hasi, który sprowadził Moulina, Vadisa i oni zdobyli mistrzostwo Magierze.

W żadnym wypadku, przecież dyrektor sportowy jest nad trenerem, jest wręcz jego przelożonym i w wielu sytuacjach to on ma decydujące zdanie w kwestii jego zatrudnienia. Przynajmniej tak jest np. w Niemczech, no ale to przecież dość tradycyjny model i u nas jest raczej też coś na kształt tego.

Decyzja o wypierdoleniu tej dwójki słuszna, co nie zmienia faktu, że nawet z Żewłakowa nie robiłbym jakiegoś nieudacznika. Historia Magiery dla mnie jak Tuchela w BVB - od bohatera do kompletnego zera. Świetny pierwszy sezon, ale to co odpierdalał w ostatnich tygodniach mogło pozbawić go sympatii nawet najbardziej zagorzałych zwolenników.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 15:37
No spoko Druhu, ale nie widzisz tu analogii, że Legia bierze po taniości piłkarzy do odbudowania się potrzebując ich na teraz i finalnie zostaje z rozdmuchanym budżetem płacowym, bo nikt w pionie sportowym nie ma w planach poświęcać minut na wraki przy popierdolonej, jak na potencjał ludzki, presji wyniku. Teraz przychodzi jebany amator bez pojęcia o seniorskiej piłce, poleci na pewno przed 2019 czyli obecny szrot pokroju Pasquato będzie pewnie wiózł się po trzech trenerach albo zapłacicie za rozwiązanie kontraktu.
I znowu zagram adwokata diabła w sprawie Hasiego, ale będziecie go cholernie żałować. Ja wiem jakie chodzą opinie na temat jego warsztatu, ale do dwudziestej ligi w rankingu nie sprowadzisz Mou czy Pepa. I idealnie widać mentalność polskich piłkarzyków, typ chciał ich złapać za fraki to się obrazili, tak jak kiedyś z Petrescu

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 15:52
Raikkonen napisał(a):
No spoko Druhu, ale nie widzisz tu analogii, że Legia bierze po taniości piłkarzy do odbudowania się potrzebując ich na teraz i finalnie zostaje z rozdmuchanym budżetem płacowym, bo nikt w pionie sportowym nie ma w planach poświęcać minut na wraki przy popierdolonej, jak na potencjał ludzki, presji wyniku. Teraz przychodzi jebany amator bez pojęcia o seniorskiej piłce, poleci na pewno przed 2019 czyli obecny szrot pokroju Pasquato będzie pewnie wiózł się po trzech trenerach albo zapłacicie za rozwiązanie kontraktu.
I znowu zagram adwokata diabła w sprawie Hasiego, ale będziecie go cholernie żałować. Ja wiem jakie chodzą opinie na temat jego warsztatu, ale do dwudziestej ligi w rankingu nie sprowadzisz Mou czy Pepa. I idealnie widać mentalność polskich piłkarzyków, typ chciał ich złapać za fraki to się obrazili, tak jak kiedyś z Petrescu

No dobrze ale Stasiowi Czerczesowowi sie udało, więc to chyba nie jest takie czarno-białe.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 16:13
troche kontrowersyjny wybór, ten gość ma mocne cv ale nie na głównego trenera

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 16:15
Ale tak po prawdzie to co mu się udało? Zrobił dublet, ale było to obowiązkiem, a mecze pokroju wpierdoli na Lechii czy Zagłębiu pokazują jak wiele w tym było przypadku. Trzy miesiące temu chcieliście robić z Magiery SAFa, tymczasem cechy wolicjonalne Stasia weryfikuje na razie kadra

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 20:13
Raikkonen napisał(a):
Ale tak po prawdzie to co mu się udało? Zrobił dublet, ale było to obowiązkiem, a mecze pokroju wpierdoli na Lechii czy Zagłębiu pokazują jak wiele w tym było przypadku. Trzy miesiące temu chcieliście robić z Magiery SAFa, tymczasem cechy wolicjonalne Stasia weryfikuje na razie kadra

Przecież Lechię Stasiek odpuścił, żeby wygrać mistrza z Pogonią

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 22:33
Cineksc napisał(a):
Azzuro, Kiko Ramirez tak rozstawia ekstraklasę po kątach, że ostatnio w Gdyni przytulił trójaka. A mecze ze wszystkimi z naszej, tradycyjnej czołówki jeszcze przed nim.

No dobra, osiąga takie same wyniki jak nasi wielcy treneiro. Czyli jednak pokazał, że niczym się nie różni od Probierzów, Bartoszków i całej reszty szkoleniowców, których zawsze wciskają na siłę do każdego klubu, bo "Polak i umie trenować".

@Druhu nie no bez przesady, Matić to się jakoś bronił tym Dinamem. Sulley od początku był absurdalny, przecież tego gościa nie można było nawet w googlach wyszukać. Przywieźli go z jakiegoś pastwiska (dosłownie) i kazali uwierzyć wszystkim, że będzie talentem. Szansa jak jeden do miliona. Z Necidem to nie pamiętam teraz, czy Kucharski dograł ten transfer przed odejściem, czy go mocno polecał i jakby "nagrał" dla Legii. Coś takiego mi się obiło kiedyś o uszy i musiałbym poszukać dokładnie.

Imo problemem jest nie tyle sprowadzanie gości pokroju Chukwu, tylko kontrakty jakie im się oferuje. To jest kompletny absurd, żeby gość, który wypadł z obiegu i chce się odbudować nagle dostawał kokosy. Ok, Vadis to co innego, to jednak jakaś klasa piłkarska, ale przychodzili właśnie tacy Trickovscy i dostawali ogromne pieniądze, zanim jeszcze pokazali, że faktycznie im się należą.

Magiera nie jest złym trenerem. Ja mówiłem rok temu, że jak on wygra mistrza bez napastnika, to trzeba mu pomnik postawić. Prawda jest taka, że problemy w Legii zaczęły się od czubka tej piramidy. Jak święta trójca zaczęła rozpierdalać klub od wewnątrz swoim konfliktem, to odbiło się na wszystkim.

Blog: http://www.myslioprocentowane.com

Fanpej: https://www.facebook.com/myslioprocentowane/

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 14 Września 2017, 00:48
Druhu napisał(a):
po pobycie w Chinach i grze na ich murawach ma kolana do przeszczepu (Mączyńskiego w niedalekiej przyszłości też to czeka)

o co chodzi?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Września 2017, 14:12
azzurro napisał(a):
Cineksc napisał(a):

Imo problemem jest nie tyle sprowadzanie gości pokroju Chukwu, tylko kontrakty jakie im się oferuje. To jest kompletny absurd, żeby gość, który wypadł z obiegu i chce się odbudować nagle dostawał kokosy. Ok, Vadis to co innego, to jednak jakaś klasa piłkarska, ale przychodzili właśnie tacy Trickovscy i dostawali ogromne pieniądze, zanim jeszcze pokazali, że faktycznie im się należą.

Teraz to wiadomo że co innego, ale jak przychodził to było że spaślak i leszcz. I miał taką pozycję startową jak DCC czy Trickovski. Z transferami nie ma co teoretyzować, ponieważ wygląda to tak:
- sprowadzasz gościa z nazwiskiem który 3 lata temu był kotem ale obecnie jest na zakręcie: Vadis, Ljuboja, Edson, Saganowski (!), na upartego Radovic po Chinach / Trickovski, Nacho Novo, Aleksandrov, Helio Pinto
- wyciągasz młody talencik, szlifujesz go i opychasz za grube melony: Janczyk, Duda, Nagy, Fabiański / Salinas, Sulley, Matic, Cabral, jakiś kurwa Ahmed Ghanem
- podkupujesz gościa od konkurencji: Pazdan, Jodłowiec, Bereszyński / Hamalainen, praktycznie cały łódzki zaciąg Smudy, niech będzie i ten nieszczęsny gruby Dwaliszwili
- zgarniasz ligowca po taniości, low risk kurwa, low probability hehe: Komorowski, Szałachowski, Gol, Kiełbowicz / P. Bronowicki, Kowalski, Vranjes, tutaj to by można wymieniać że hoho
Upraszczając, z piłkarskiego śmietnika możesz wyciągnąć Felixa Ogbuke, ale możesz też trafić na Moussę Ouattarę.

Nie ma jednoznacznej drogi jaką się powinno obrać, to wszystko kwestia odpowiedniego skautingu. U nas (w sensie w polskiej piłce) to nie istnieje. U nas transfery robi się na zasadzie "hurra!". Astiz się udał? Dawaj wagon Hiszpanów. Tito, Descarga, Arruabarrena, Balbino, sruuuu! Okuka ściągnął Vuko i Svitlicę? Dalej z Bałkanów, Ajazdin Nuhi, Mijanovic, kalekovic. Kiedyś była moda na Nigeryjczyków, potem byli Jugole, ostatnio Słowacy a obecnie Hiszpanie. Kupują ich jakby to jakieś promo było " weź 3, kolejnych 2 gratis".
Jest też druga strona medalu. My nie dojrzeliśmy do wydawanie poważnych pieniędzy, choćbyśmy je mieli. Budujesz drużynę na Europę? Musisz kupić 3 zawodników po milion euro. I liczyć się z tym że to nie jest gwarancja udanego zakupu. A u nas jak kupią takiego zawodnika to skaczemy wokół niego jak małpy w cyrku i oczekujemy że będzie jak Messi. :dunno:
Taka tam smutna dygresja.
Aaaaa, jest jeszcze podjarka czeską ligą. Nasprowadzali starych rupieci z porozpierdalanymi kolanami, władowali w nich kupę kasy. Doraźnych wyników brak, a co tu mówić o przyszłości jak to zawodnicy na schyłku kariery. Ja też się jarałem Nacho Novo i Ismaelem Blanco. xD

------------------------------------------------

A odnośnie zmian w Legii... Szanuję Mioduskiego za odwagę, dwa aspekty mi się bardzo spodobały: idealny moment oraz sprawność z jaką to wszystko się odbyło. Doskonale pamiętam jak zbyt długo przetrzymano Urbana, jak Berg powinien dostać wypowiedzenie po upierdoleniu sezonu 2014/15. Prawdę mówiąc im dalej w 2017 rok, tym mniejszy był wpływ Magiery na grę zespołu. Na wiosnę wózek ciągnął Vadis, gdy go zabrakło wszystko siadło. Legia grała źle od samego początku i przez 2 miesiące nie było ani poprawy, ani optymistycznych widoków. Można mówić że sytuacja w tabeli jest ok, ale jakby w tym momencie odpalił Lech, Zagłębie czy inna Piastojagiellonia to Legia nie dałaby rady dogonić. Czara goryczy przelała się po przerwie na kadrę. Tyle czasu Magiera narzekał że grają co 3 dni i nie ma czasu na porządną sesję treningową, ale jak przyszło co do czego to przeciwko Śląskowi nie zmieniło się nic, nawet rozegrania głupich stałych fragmentów nie potrafią opracować.

Magierę zwolnili piłkarze. Nie zrobili tego świadomie tak jak z Hasim, wręcz przeciwnie. Magiera nie miał do nich ręki, atmosfera była za luźna. Śmieszkowanie na treningach, obrażanie się na dziennikarzy, granie na pół gwizdka. Tyle że nikt nie wiedział jak słaba była pozycja Jacka. Gdyby czuli że jego posada wisi na włosku to jestem przekonany że pokazaliby więcej walki i zaangażowania. A tak to nie przemęczali się, kasa się zgadzała, nie było nad nimi bata. Magierę zgubił brak doświadczenia, a Legię to że ciągle stawiają na takich szkoleniowców. Jeśli miałbym wymienić 3 ostatnich trenerów Legii których najbardziej szanowałem to byliby to Staszek, Skorża i Wdowczyk. Ludzie którzy przychodzili do Legii z dobrym CV, pracowali w kilku miejscach, niejednokrotnie mieli do czynienia z takim kryzysem jakich Magiera, Hasi czy Berg nie umieli opanować.

Romeo nie ma doświadczenia jako trener, to prawda. Ale jego praca w Dinamie jest imponująca. Wydaje mi się że będzie on pełnił rolę a'la manager z EPL, jego asystent będzie miał dużo do powiedzenia odnośnie treningów czy nawet taktyki. Podoba mi się ryzyko które podejmuje Legia. My nie mamy wizji że przyjdzie bilioner i zacznie sypać kasą na transfery. Musimy pójść drogą Dinama. Zbudować system treningowy, wypracować sobie markę i zacząć wreszcie sprzedawać zawodników po europejskich cenach. Znowu zaznaczę że pora na taką zmianę jest dobra. Przestałem wierzyć w Magierę, on już by tu nic nie zmienił. A tak Jozak ma teraz kilka miesięcy żeby obejrzeć drużynę, ustalić kto się nadaje a komu mówimy do widzenia. Kończy się runda jesienna i on już wie gdzie potrzebuje wzmocnień, jakie są priorytety na zimę. Brak europejskich pucharów działa na jego korzyść bo daje mu więcej możliwości na wprowadzenie swojej myśli treningowej.

Ciężko mi jasno ocenić pracę i wkład Żewłakow w transfery, bo jak zawodnik się udawał to nagle każdy rościł sobie ojcostwo jego transferu, a niewypały zwalano na kogoś innego. Fajnie że będziemy mieli zgrany trzon dyrektor-trener-asystent czy nawet dyrektor-manager-trener, nie będzie kwiatków w stylu Boguś bierze jednego, Żewłakow rozmawia z drugim a Hasi chce trzeciego. Tylko jakaś wspólna myśl, porozumienie, współpraca. W ogóle mam nadzieję że chorwacka ekipa będzie robiła transfery z głową. Pal licho hajs jaki dali Sulleyowi, ale wyciągnęli anonimowego murzynka a niektórym się wydawało że trafią nowego Eto'o. Prawda jest taka że Basel czy Ajax w jednym okienku bierze 10 takich i jak po jakimś czasie 1-2 z nich łapie się do szerokiej kadry pierwszego zespołu to są zadowoleni. A u nas jeden z łapanki (ten który nie zdoła uciec przed siatką hehe) i zdziwko że nie wyszło.

No i wiadomo że teraz ci co się gardłowali żeby dać Magierze 5 lat na ogarnięcie zespołu będą oczekiwali że Romeo w 3 meczach zrobi 12 punktów. :lol:

Pozdrawiam tych którzy przeczytają całość, zachowajcie sobie ten post ku pokrzepieniu serc gdyby okazało się że Chorwaci z Legii to tak naprawdę Senegalczycy z Korony.

PS. A Jackowi życzę powodzenia, oby szybko znalazł nowe miejsce pracy, zbierał doświadczenie i za kilka lat triumfalny powrót do Legii!

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Września 2017, 02:31
Jacka mi coraz bardziej szkoda, głównie dlatego jaką szopkę odstawiono z jego pożegnaniem. Ja rozumiem, że to Legionista i w ogóle, ale jak klub zwalnia trenera, a potem żegnają go jak bohatera to jest lekki mindfuck. Tak samo Moulin dzisiaj po meczu dowalił, że gola dedykuje Magierze, piłkarze przepraszający trenera :lol: Zamiast przepraszać mogli pograć w piłkę np, tak tylko mówię.

W ogóle najgorszy dzień, dojechałem na mecz na drugą połowę bo korki, skacowany i jeszcze tę karykaturę piłki nożnej musiałem obserwować.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 18 Września 2017, 13:07
azzurro napisał(a):
Tak samo Moulin dzisiaj po meczu dowalił, że gola dedykuje Magierze, piłkarze przepraszający trenera Zamiast przepraszać mogli pograć w piłkę np, tak tylko mówię.

No ja też bym był wdzięczny komuś, kto w okresie największego zapierdolu pozwala mi leżeć do góry brzuchem, co?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Września 2017, 14:35
W sumie, niektórzy pewnie mieli jeszcze depresję po treningach u Staśka z Rosji.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 20 Września 2017, 12:00
Fornalik w Piaście, a Bartoszek w Termalice.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: środa, 20 Września 2017, 16:56
Cytuj:
To właśnie wtedy, we Wrocławiu, prezes miał usłyszeć pod szatnią zastrzeżenia co do pracy trenera. Kolejne, bo skargi tak naprawdę płynęły do niego od kilku tygodni. I to od piłkarzy, którzy są kluczowi dla tej drużyny. Z naszych ustaleń wynika, że był to przede wszystkim Michał Pazdan, ale też Krzysztof Mączyński, Dominik Nagy i Artur Jędrzejczyk.

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,22401 ... li-do.html

:dunno:

And unafraid of toil

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Września 2017, 17:11
@makatsw już działa, wiślacka V kolumna

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 633, 634, 635, 636, 637  Następna strona